Festyn św. Antoniego

XVII Festyn św. Antoniego

 

Już po raz siedemnasty nasz Dom miał zaszczyt gościć wszystkich chętnych na festynie rodzinnym z okazji odpustu św. Antoniego. W tym roku pogoda nam dopisała i wszyscy zebrani (wierzymy w to ogromnie) bawili się wyśmienicie. A wybór atrakcji, które przygotowaliśmy tego dnia nie pozwolił zebranym gościom nudzić się.

Tradycyjnie całą zabawę rozpoczęliśmy od uroczystej mszy św. w ruinach kościoła p.w św. Antoniego, by wspólnie z naszymi rodzinami, przyjaciółmi i znajomymi podziękować św. Antoniemu za jego wstawiennictwo.

Po uroczystej mszy św. zebraliśmy się wszyscy przed sceną naszego Domu, gdzie pan dyrektor przywitał wszystkich zebranych gości i zaprosił serdecznie na występy artystyczne. Wystapiły dla nas dzieci ze szkoły podstawowej w Załukach oraz Michałowie, zespół Kalina z Załuk, zespół Jałowczanie z Jałówki, zespół Feniks z michałowa, mieszkańcy domu pomocy społecznej z Garbar oraz uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Nowej Woli. 

Przygotowaliśmy stoisko medyczne, gdzie pielęgniarki naszego domu mierzyły ciśnienie oraz poziom cukru we krwi, jak też udzielały porad na nurtujące nas pytania dotyczące naszego stanu zdrowia. Oczywiście nie mogło też zabraknąć naszych tradycyjnych(popisowych) dań, bez których żaden festyn nie miał by racji bytu. Mowa tu oczywiście o grochówce i bigosie!!! Nasze kucharki już po raz wtóry udowodniły, że są złotymi medalistkami w swoim fachu - dziękujemy!!!

Pracownia terapii zajęciowej przygotowała loterię fantową, w której główną nagrodą był radioodbiornik firmy blaupunkt. Losy rozchodziły się jak świeże bułeczki, co niezmiernie nas i naszych mieszkańców ucieszyło, wszak przedmioty, które można było wylosować, własnoręcznie przygotowywali nasi podopieczni pod czujnym okiem terapeutów rzecz jasna :) 

Dla najmłodszych pociech były tzw. dmuchańce: zjeżdżalnia oraz piłeczkowy tor przeszkód!!!

Dla nieco starszych mieliśmy przygotowany kącik sportowy, gdzie można było sprawdzić się m.in. w slalomie na trójkołowym rowerze, zagrać w piłkarzyki, darta lub koszykówkę.

Pełna fotorelacja oraz kilka krótkich filmików znajduje się poniżej. Zapraszamy serdecznie do oglądania – przeżyjmy to jeszcze raz!!!